
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 601
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20246
Ext.Price$0.20246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20246 | $0.20246 |
| 10 | $0.15955 | $1.59550 |
| 50 | $0.13808 | $6.90400 |
| 100 | $0.11950 | $11.95000 |
| 500 | $0.10913 | $54.56500 |
| 1000 | $0.10030 | $100.30000 |
